Jak zgubić zbędne kilogramy i mieć świetną sylwetkę

Większość ludzi narzeka na swoją wagę i jest niezadowolona ze swoich kształtów. Nieduży ułamek z nich nie próbuje nic ze sobą zrobić, ale zdecydowana większość podejmuję się jakichkolwiek istniejących sposobów by posiadać wspaniałą figurę. Coraz to modniejsze stają się wszelkiego gatunku kuracje, tabletki i operacje plastyczne bazujące na zmniejszaniu tkanki tłuszczowej. Niestety duża część z tych sposobów bez trwałej zmiany przyzwyczajeń i nawyków żywieniowych może zakończyć się w najkorzystniejszym przypadku efektem jojo a w okolicznościach zmarnowanym zdrowiem. Ekspresowe i skuteczne zrzucanie wagi niekoniecznie bowiem jest niegroźne.
Eksperci przekonują, iż dużo bardziej korzystnym rozwiązaniem jest zastosowanie zasad z piramidy żywieniowej. W zgodzie z nimi jarzyny możemy spożywać bez umiaru, owoce 2-3 razy dziennie, a porcje nabiału dwa razy w ciągu dnia. Mięso drobiowe, ryby oraz jajka można bez obaw jeść kilkukrotnie na tydzień. Mięso czerwone które znajduje się na wierzchołku piramidy należy spożywać nie więcej niż raz na tydzień. Natomiast białe produkty mączne umieszczone na samym jej szczycie najkorzystniej całkowicie wyeliminować z jadłospisu , zastępując je razowym pieczywem. te mają błonnik, który korzystnie oddziałowywuje na metabolizm oraz przeciwdziała licznym schorzeniom.

Warto również zrezygnować z używania do chleba masła. W diecie nie może za to zabraknąć oliwy z oliwek do surówek zamiast wysoko kalorycznych dipów. Bardzo niezdrowe są nieregularne posiłki, skąpe śniadania, przesadne i opóźnione kolacje, spożywanie „na chybcika” oraz tłuste dania z patelni.

Niezwykle ważna jest jeszcze aktywność ruchowa, chociażby pod postacią niezwykle modnej ostatnio jogi. Co jakiś czas otwierana jest nowa szkoła jogi, która proponuje zarówno zajęcia dla początkujących jak i dla bardziej zaawansowanych osób. Jest nieprawdopodobnie wiele możliwości do wyboru, potrzeba jedynie trochę zapału.