Diabetolog

Ludzie obecnie całkiem często nie pamiętają jak istotną rolę ma optymalne odżywianie i dbanie o swój organizm. Niejednokrotnie powoduje to rozwijanie się niebezpiecznych dla zdrowia schorzeń. Jedną z takich chorób jest cukrzyca.

Cukrzyca jest chorobą, w czasie której w układzie krwionośnym znajduje się za duży poziom insuliny. Gdy taki proces jest długi dochodzi do zaburzenia czynności wielu narządów znajdujących się w organizmie, a to może spowodować śmierć. Oznacza to, że cukrzycy nie wolno bagatelizować. Po dostrzeżeniu początkowych objawów należy od razu zgłosić się do odpowiedniego lekarza, który rozpocznie proces leczenia.

Do symptomów cukrzycy należy stałe osłabienie organizmu, zwiększone pragnienie połączone z częstym oddawaniem moczu, symptomy skórne, takie jak zmiany skórne, odczucie suchości w jamie ustnej, grzybica, łamanie się paznokci oraz wypadanie włosów. Bardzo często jest również ból głowy oraz kłopoty z oczami, a także zwiększony apetyt, który jednak nie jest przyczyną przybierania masy ciała. Objawy te powinny dać człowiekowi klarowny znak, że z jego zdrowiem dzieje się coś niekorzystnego oraz skierować go na wizytę do lekarza. Lekarz zajmujący się cukrzycą to lekarz diabetolog. Lekarz diabetolog rozpozna chorobę i zacznie jej leczenie. Zasugeruje wszystkie niezbędne lekarstwa i skieruje na badania kontrolne.